Kismamák figyelem!

Minden, amit a szülés utáni regenerációról tudnod kell

Ha a szülés utáni regenerációval kapcsolatos elvárások terhe, elveszett nőiség, bizonytalanság sötét árnyéka, testi fájdalom és lelki zavar, valamint az elveszett kapcsolat önmagaddal érzése terhel, csatlakozz hozzánk, hogy együtt fedezzük fel az erőt, szépséget és egyensúlyt ebben az új életszakaszban! 

A szülést követő időszak hormonális és testi változásai miatt teljesen rendben van, ha kicsit úgy érzed elvesztél, mintha a tested most nem is a tiéd lenne. A programban végig fogom a kezed és segítek, hogy újra otthon érezd magad a saját testedben.

fitmummy blog

Először is engedd meg, hogy gratuláljak neked!
Légy büszke magadra mind a várandósság, mind pedig a szülés miatt. A tested otthont adott a babádnak, majd – közös erővel – világra hozta. Ez a nap ugyan gyermeked születésnapja lett, de ne feledd, aznap ANYA is született.

A gyermekágyi időszakot (=szülést követő 6 hét) mozgás tekintetében még mindig homály fedi. Nagy általánosságban (tisztelet a kivételnek!) az szokott lenni, hogy a szülés után az anyát megkérik, hogy pihenjen, ne csináljon semmit, majd a 6. heti kontroll után: „Anyuka, innentől lehet mindent!”.

Nos, nem, egyáltalán nem lehet mindent! Gondoljuk végig: a várandósság alatt a szervezeted napról napra változott, megtörtént a szülés, ami a szervezet szempontjából bizony egy trauma, utána arra kérnek ne csinálj semmit, majd azt, hogy mehet minden. Ugye, hogy hatalmas a kontraszt?

Megértem, hogy ebben a helyzetben bizonytalan vagy, fogalmad sincs, hogy akkor mit is csinálj!

De nem vagy egyedül, van megoldás! Olvass tovább!

Van megoldás!

A gyermekágyi időszakban valóban a pihenésé a főszerep és kérlek az első két hétben legyél minél többet vízszintes testhelyzetben, hogy ezzel segítsd a medencefenék regenerációját. 

Vannak azonban olyan gyakorlatok, melyeket már ebben az időszakban is végezhetsz. 

A videóban kicsit visszakanyarodunk a várandóssághoz, hogy megértsd miért van szükség regenerációs tornára. Magyarázattal együtt bemutatom, hogy melyek azok az apró, pici mozdulatok, amelyeket biztonsággal végezhetsz, akár a szülés másnapján is.

Azt ajánlom már kismamaként nézd meg ezt a videót, hogy tudd, mit kell tenned a szülést követően a gyorsabb regeneráció érdekében. A szülés utáni 5 lépcsős regenerációs programban pedig találsz további olyan gyakorlatokat, amelyeket már a kórházban is végezhetsz (pl.: gátizomtorna, hanyattfekvésben lévő mobilizációs gyakorlatok, hasmasszázs).

Ha már eltelt pár hónap, akár év a szülésed óta, kérlek akkor is ezzel a videóval kezdj!

Miért nézd meg a videót?

Szeretném, ha megértenéd, hogy mi miért történt a testedben a várandósság alatt, hogy a szülést követően mik azok a területek, amikre fókuszálunk és miért. Azt gondolom, ha nem csak csinálod a gyakorlatokat, hanem tudod is, hogy miért csinálod, akkor sokkal hatékonyabb és gyorsabb lesz a gyógyulás. 

Ebben az időszakban rengeteg a kérdés, a bizonytalanság. Szeretnék egy terhet levenni a válladról azzal, hogy pontosan megmondom milyen gyakorlatokkal segítheted a regenerációd.

És végül szeretném, hogy az esetleges panaszok – inkontinencia,  derék,-és hátfájdalom – ne legyenek hatással a mindennapjaidra, ugyanis nem kell velük élned.

fitmummy-nelli

Barsi-Biró Kornélia

Barsi-Biró Kornélia (Nelli) vagyok, pre, -és posztnatális tréner, kismama jóga oktató. A mozgáson keresztül szeretnék segíteni neked életed egy meghatározó időszakában: a várandósságod alatt és a szülésed után. 

Boldog kismamák

Az űrlap kitöltése után emailben érkezik hozzád egy link, melyre kattintva a videót megtekintheted.

Az emailt a nelli@fitmummynelli.hu címről küldöm. Amennyiben nem találod pár percen belül, kérlek ellenőrizd a spam és a promóciók mappádat is. Ha ott találod a levelet, tedd át a beérkezett üzenetek mappába.