5 lépcsős szülés utáni regenerációs program

A programot a szülést követően, akár már a kórházban elkezdheted, ugyanis vannak benne olyan gyakorlatok (hanyattfekvésben mobilizáció, gátizomtorna, hasmasszázs), amelyek már az első két hétben is segítenek a regenerációban, de akkor sem vagy lemaradva semmiről, ha a szülésed óta hónapok teltek el. (Mielőtt elkezdenéd a programot, mindenképp töltsd le a “Minden, amit a szülés utáni regenerációról tudnod kell” kisokost, mert ott is találsz további gyakorlatokat.)

A programban 15 videót találsz, amely tartalmazza a regenerációért felelős erősítő gyakorlatokat, mobilizációs gyakorlatokat, hasmasszázs,- valamint henger protokollt, illetve egy gátizomtorna gyakorlatsort.

A szült nőket érintő leggyakoribb problémákra – inkontinencia, szervsüllyedés, szétnyílt hasizom, derék,-és hátfájdalom – nyújt segítséget a program.

 

A gyakorlatokat igyekeztem a lehető legrészletesebben skálázni, valamint figyelni, hogy napi 15-20 percnél ne tartson tovább, hogy könnyen beilleszthető legyen a mindennapjaidba.

Mire lesz szükséged?
hosszabb szalag, miniband, pilates labda, henger, fitball (opcionális)

Nézzük részletesebben mit is tartalmaz a csomag:

Gátizomtorna gyakorlatsor
Mi is az a gátizom? Mi a feladata? Hol helyezkedik el? Mit kell érezned közben? Előfordulhat, hogy még sosem végeztél gátizomtornát, ezért az előző kérdésekre mind választ kapsz, hogy biztos legyél abban, hogy jól csinálod.

Mobilizációs gyakorlatok
Hanyattfekvésben, ülésben, térdelésben, féltérdelésben lévő csípő,- és gerincközpontú gyakorlatok,amik segítenek enyhíteni, megszüntetni a várandósság, a szoptatás, a hordozás okozta testtartás változását és az ezzel járó diszkomfort,-fájdalomérzetet.

Erősítő gyakorlatok
Itt első körben a medencefenék, a hasizmok, a rekeszizom a mély hátizom ( az ún. core) kap szerepet. Eleinte tehermentesített testhelyzetben, majd hétről hétre egyre nehezebb már térdelő, álló gyakorlatokkal.

Henger protokoll
Egy önmasszázs technika, mely segíti az izom-kötőszövet (myofascia) lazítását és ugyanúgy, mint a mozgásos mobilizációs gyakorlatok, segít enyhíteni, megszüntetni a várandósság, a szoptatás, a hordozás okozta testtartás változását és az ezzel járó diszkomfort-, fájdalomérzetet.

Hasmasszázs
Belső szerveink nem csak úgy lógnak a levegőben, hanem kapcsolódnak egymáshoz és a hashártyához. A várandósság alatt megváltozik a belső szervek helyzete, ugyanis kell a babának a hely. Így hüvelyi szülés esetén is érdemes hasmasszázst végezned, hogy segítsd a visszarendeződést.

Továbbá ne izgulj, nem hagylak magadra! A program megvásárlása után beléphetsz egy zárt Facebook csoportba, ahol hetente egyszer segítek, ha kérdésed van, ha nem vagy biztos benne, hogy jól csinálod-e a feladatot, hogy haladhatsz-e tovább vagy inkább még lépj vissza.

Bónusz videó: Eisenbacher Dóri szexuálpszichológai szakpszichológus, képzésben lévő pár- és családterapeuta beszél a szülővé válásról, ugyanis a gyermek születésével anya és apa is születik.